SILVER & METAL / Silver / Coffee pot 8012382
nr 801 2382
COFFEE POT
silver, Carl Magnus Hedin, Mora, 1846, (buckla, Lagning), height: 24, 530 gr,
Silver, Carl Magnus Hedin, Mora, 1846, (buckla, Lagning), höjd: 24, 530 gr
2800
SEK 2800
Monday January 14 2013
at 18:55:56
14/1 13:34:07
2.600 kr
14/1 13:59:24
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver